Kojarzenie partnerów Konferencje Ocena pomysłów Inkubator Przedsiębiorczości Szkolenia Warsztaty Finansowanie projektów Zgłaszanie pomysłów
>>
>>
>>
>>
>>
>>
Dla przedsiębiorstw, firm startup i pomysłodawców  | 
Dla naukowców  | 
Dla studentów i absolwentów  | 
adres email: zapisz wypisz

W roku 2014 nie będzie organizowana Konferencja StartMoney.

 

 

 

Poprzednie edycje:

Konferencja StartMoney 2012.

StartMoney – Kapitał dla innowacji i biznesu. Droga do globalnego sukcesuMiejsce: Łódź, Centrum Konferencyjno - Wystawiennicze MTŁ, Sala Konferencyjna A, II p.,

Al. Politechniki 2a

Termin: 28 czerwca 2012r., godz. 11.00 - 17.00

Organizator: Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego

Informacje i kontakt:  tel. 42 635 49 84 email: fundusz@startmoney.pl

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy on-line

Zapraszamy uczestników z całej Polski, ze wszystkich sektorów biznesu oraz nauki:
naukowców – pracowników uczelni i doktorantów, studentów i absolwentów uczelni wyższych z całej Polski, start-upy, przedstawicieli firm planujących wdrożenie innowacji, indywidualnych pomysłodawców, innowatorów i wynalazców

Program

11.00

11.30

Rejestracja uczestników

 

 

I.

WPROWADZENIE

 

11.30

12.00

Cztery gospodarki. Innowacyjność w złożonym świecie.
· Gość specjalny: Edwin Bendyk - dziennikarz, publicysta i pisarz, zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem rozwoju nauki i technologii na życie społeczne, polityczne i gospodarcze

Obecnie związany z tygodnikiem "Polityka", gdzie jest publicystą działu naukowego. Zajmuje się również kwestiami modernizacji, ekologii i rewolucji cyfrowej.Prowadzi blog "Antymatrix"

Jest nauczycielem akademickim, wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością, a także w Centrum Nauk Społecznych PAN. Przewodniczący rady Narodowego Instytutu Audiowizualnego, członek rady Fundacji Nowoczesna Polska oraz rady programowej Zielonego Instytutu. Członek polskiego PEN Clubu. 

Autor książki „Bunt sieci” wydanej w 2012r. Pracę nad książką autor rozpoczął wiele lat temu. Protesty przeciwko porozumieniu ACTA dodatkowo zainspirowały autora i przyspieszyły ukończenie książki. Autor stawia w książce kluczowe pytanie: „Czy Polska przetrwa do 2030 roku?” Jest to zachęta do refleksji nad światem. Co zrobić, by nie zmarnować energii i umiejętności protestujących z ulic polskich miast?

 

12.00

12.30

Możliwości i warunki pozyskania kapitału na uruchomienie innowacyjnego biznesu, komercjalizację wyników badań i wdrożenie pomysłów na biznes - przez naukowców, pomysłodawców spoza uczelni oraz przedsiębiorstwa

Prezentacja funduszu zalążkowego StartMoney inwestującego w innowacyjne pomysły na biznes

· Ewa Postolska - prezes zarządu Akceleratora Technologii Fundacji UŁ, organizatora konferencji

 

Doświadczenia w inwestowaniu w innowacyjne biznesy w Polsce - funduszu venture capital oraz sieci aniołów biznesu SATUS. Przykłady zrealizowanych inwestycji

· Krzysztof Bełech – prezes zarządu / dyrektor inwestycyjny, założyciel SATUS

 

II.

Z NAUKI DO BIZNESU

 

12.30

13.00

Evatronix – Doświadczenia we wdrażaniu wyników badań oraz międzynarodowego rozwoju firmy

· Włodzimierz Wrona – prezes zarządu i współzałożyciel firmy Evatronix S.A.

Firma Evatronix została założona w 1991r. przez dr Wojciecha Sakowskiego i dr Włodzimierza Wronę. Firma zatrudnia ponad 70 inżynierów i poza siedzibą główną dysponuje dwoma oddziałami na terenie Polski, w Gliwicach i Warszawie oraz zagranicznym biurem sprzedaży komponentów wirtualnych w Monachium w Niemczech. Ogólnoświatowa sprzedaż komponentów wirtualnych odbywa się zarówno poprzez bezpośrednie kanały sprzedaży, jak również przez ścisłą współpracę z partnerem strategicznym Evatronix, firmę CAST Inc. ze Stanów Zjednoczonych.

 

13.00

13.30

Zakłady Lotnicze Margański&Mysłowski S.A. – Determinacja i pasja - konsekwentna droga do sukcesu biznesowego

· Grzegorz Mysłowski – wiceprezes zarządu, Zakładów Lotniczych Margański&Mysłowski S.A.

Historia Zakładów Lotniczych Margański&Mysłowski sięga roku 1986, kiedy mgr inż. Edward Margański założył "Zakład Remontów i Produkcji Sprzętu Lotniczego". Początkowo firma zajmowała się przeglądami i naprawami szybowców drewnianych.

W 1990 roku działalność przedsiębiorstwa rozszerzyła się o projektowanie konstrukcji szybowców. W ciągu zaledwie 26 miesięcy zaprojektowano, zbudowano prototypy, dokonano oblotu oraz wprowadzono do produkcji szybowiec S-1 Swift.

Sukcesy szybowca SWIFT pozwoliły na pozyskanie zamówienia od firmy MDM Ltd. na projekt akrobacyjnego szybowca dwumiejscowego. W 1999r. opierając się na dotychczasowym doświadczeniu oraz zrealizowanych wcześniej pracach wstępnych rozpoczęto prace nad prototypem odrzutowego samolotu szkolno-treningowego - Iskra II. Samolot z nową nazwą "Bielik " został oblatany w 2003 roku.

W 2001r. rozpoczęto także prace nad nową konstrukcja lotniczą: dyspozycyjnym samolotem EM-11 "Orka", którego oblot nastąpił w 2003 roku. Po budowie kolejnych dwóch prototypów, dwóch egzemplarzy przedseryjnych, przeprowadzeniu szeregu prób naziemnych oraz prób 8 kwietnia 2011 roku samolot EM-11C Orka uzyskał Certyfikat Typu.

Obecnie przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją szybowców MDM-1 Fox oraz samolotów EM-11C Orka.

 

13.30

14.00

Pomoc uczelni dla naukowców we wdrażaniu wyników badań. Rozwiązania działające na uczelniach łódzkich – jako przykłady różnych modeli wsparcia procesu transferu wiedzy i innowacji z uczelni do biznesu. Poruszone będą m.in. zagadnienia ochrony własności intelektualnej, własności wyników badań prowadzonych na uczelni, zakresu pomocy świadczonej przez uczelnie w przygotowaniu do wdrożenia, założeniu spółki itp.

· dr Dariusz Trzmielak – dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego

· mgr inż. Paulina Kosmowska – menedżer spółki Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej Spółka z .o.o.

· dr n.med. Bartłomiej Grobelski - dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

 

14.00

14.30

Przerwa

 

 

III.

POLSKIE FIRMY INNOWACYJNE NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ – DROGA DO GLOBALNEGO SUKCESU

 

14.30

15.00

Ciufcia.pl - Jak przygotować się do wejścia na rynki zagraniczne - USA, Wielka Brytania

· Rafał Han – prezes zarządu w spółce HanBright S.A.

Rafał Han pewnego dnia postanowił oswajać z internetem i technologią już 2 latki. Dziś prezes HanBright S.A. i pomysłodawca nowatorskich projektów edutainmentowych m.in. największego i najbardziej ulubionego przez przedszkolaków miejsca w polskim internecie – Ciufcia.pl. Twórca grupy BrightBerries, gdzie wraz z przyjaciółmi wspiera odważnych kapitanów, budujących błyskotliwe projekty startupowe, szaleńców równoważących intuicję z planowaniem, ludzi którzy dostrzegają więcej niż pozostali, oraz widzą dalej niż inni i wcześniej niż oni.

 

15.00

15.30

Topicmarks - Droga do Doliny Krzemowej

· Jaromir Działo – właściciel firmy Mediasolutions

Jaromir Działo – związany z Internetem od 1994, twórca dwóch udanych startupów, ponad 100 serwisów webowych, oprogramowania dla banków szwajcarskich, sieci dystrybucji kontentu dla 95% kin w Szwajcarii, współpracuje z firmami z USA i UE od ponad 12 lat. Zagorzały bojownik o czytelną komunikację i minimalizm. Współautor patentu z dziedziny Semantic Web, ma na koncie kilka projektów opensource oraz współorganizacji akcji społecznej, która zmieniła ustawę w Polsce. Aktualnie inwestuje czas w swój kolejny startup Topicmarks.com zarządzający dokumentami "w chmurze". Topicmarks, jako laureat m.in. Seedcamp, Founder Showcase, opisywany w TechCrunch, Mashable, pozyskał inwestorów w Dolinie Krzemowej.

 

15.30

16.15

Dyskusja: Budowanie polskich biznesów na arenie międzynarodowej – warunki szanse, perspektywy. Czy polscy pomysłodawcy i przedsiębiorcy mogą konkurować z firmami zagranicznymi i zaistnieć w USA i na innych rynkach zagranicznych? Jaki przyjąć scenariusz budowania firmy globalnej?

· Krzysztof Bełech - prezes zarządu / dyrektor inwestycyjny, założyciel SATUS vc

· Rafał Han - prezes zarządu w spółce HanBright S.A.

· Jaromir Działo - właściciel firmy Mediasolutions

· dr Dariusz Trzmielak - dyrektor Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Łódzkiego

· Konrad Palka – prezes zarządu / dyrektor generalny Pharmena S.A.

Pharmena SA to dynamicznie rozwijająca się, publiczna spółka, działająca w branży specjalistycznej opieki medycznej od 2003r. Głównym obszarem jej działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów w zastosowaniach dermatologicznych i innych aplikacjach, których leczenie wymaga zaspokajania wciąż niespełnianych potrzeb medycznych, takich jak: trądzik, choroby skóry, oparzenia oraz nadmierne wypadanie włosów. Pharmena prowadzi również badania nad nowymi lekami stosowanymi w leczeniu chorób układu krążenia i innych zaburzeń, w oparciu o składniki aktywne stosowane w produktach dermatologicznych Spółki, m.in. pracuje nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym. Spółka jest notowana na NewConnect. Sprzedaje swoje produkty za granicą. Spółka jest też obecna w USA i Kanadzie.

· prof. Jarosław Dastych – założyciel i prezes spółki Proteon Pharmaceuticals

Spółka rozpoczęła działalność w 2005r. Pierwotnym celem powstania firmy była komercjalizacja opatentowanej w USA oraz UE technologii, pozwalającej na wykrywanie substancji chemicznych modulujących działanie układu odpornościowego. W 2007r. firma rozpoczęła niezależną działalność oraz prace badawcze w laboratorium Polskiej Akademii Nauk w Łodzi. W 2010r. Spółka została uznana za jedną z trzech najbardziej innowacyjnych firm z branży biotechnologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej na międzynarodowych targach BioForum w Łodzi.

16.15

16.30

Sesja pytań i odpowiedzi. Zakończenie konferencji

 

16.30

17.00

Koktajl

 

 

Otwórz formularz zgłoszeniowy on-line

 

-----

Program konferencji w formacie .PDF